Please update your Flash Player to view content.
Банер

Кубкове протистояння завжди зачаровує

24 та 25 лютого в приміщенні київського Палацу спорту пройшов фінальний кубковий турнір кращих баскетбольних клубів країни. Запеклу суперечку за почесний приз упродовж двох діб вели чемпіон України южненський «Хімік», київський «Будівельник», одеська «БІПА» та дніпровський «Дніпро». Завдяки гостинності працівників арени та красивій, безкомпромісній боротьбі на площадці, ці змагання стали справжнім спортивним святом для багатьох киян і гостей столиці.

Першими, у п’ятницю, турнір почали «Хімік» та «Дніпро». Явними фаворитами до початку зустрічі тут вважалися баскетболісти з Одеської області, які мали більш сильний і збалансований склад. Та й досвіду у чемпіона країни було значно більше, ніж у суперника. Але кубкові баталії завжди гаразди на неочікувані результати. Так сталося і зараз! Підлеглі Дениса Журавльова вправно захищалися, результативно атакували, віддали грі всі сили, майстерність, азарт. І більш іменитий клуб несподівано поступився «Дніпру» дорогою до фіналу «чотирьох» – 55:44.

У другому поєдинку дня рівної боротьби не вийшло: «Будівельник» майже весь матч, маючи вагому перевагу над «БІПОЮ», переконливо переміг її – 71:51. І прогнозовано став іншим учасником фіналу. Причому, відразу отримавши від більшості спеціалістів статус його безсумнівного фаворита.

У суботу, в день фіналу, на трибунах Палацу спорту не було де впасти яблуку – настільки величезний був глядацький інтерес до цього матчу. І він повністю виправдав усі очікування численних уболівальників баскетболу. Давненько не бачили ми в республіканських змаганнях такого гострого, драматичного, нервового, впертого і вкрай цікавого за сюжетом поєдинку, де на перемогу грали обидва клуби. Переказати його хід і перипетії – справа марна. Щоб повністю насолодитися їм, треба все бачити на власні очі. Напруга і невизначеність щодо переможця фіналу, тримали глядачів до самісінької останньої секунди. Хоч був у напруженої зустрічі момент, коли здалося, що все вже вирішено – після трьох чвертей матчу кияни повели в рахунку десять очок і виглядали при цьому переконливіше за суперника – 64:54.

Але у заключній чверті поєдинку дніпряни, як і днем раніше, проявили всі свої найкращі якості – характер, майстерність, згуртованість, волю до перемоги. І головне – вміння тримати нерви в руках і виконувати в критичні моменти вказівки свого головного тренера, чудового в минулому українського баскетболіста Дениса Журавльова. Все це різко змінило хід матчу на користь «Дніпра»: за 4 хвилини до сирени рахунок уже рівний – 70:70! А тут ще пішли вдалі кидки у лідера гостей Олександра Мішули – з 25 очками він став найрезультативнішим гравцем фіналу. За хвилину до кінця рахунок на табло вже – 81:74 на користь його команди. Зусиль Дроздова, легіонерів Філдса і Стефенса вистачило киянам лише на те, щоб трошки скоротити цю різницю в кінцевому рахунку.

«Дніпро» переміг «Будівельник» – 86:82 і завоював Кубок України 2017 року. Було б дуже добре, щоб таких турнірів у нас в країні побільшила і проходили вони в стінах кращої критої спортивної арени столиці!