Please update your Flash Player to view content.
Банер

Рене Файзель оцінив організацію Чемпіонату світу з хокею на відмінно

28 квітня у Палаці спорту відбулася прес-конференція. Участь взяли спікери: Рене Файзель – президент міжнародної Федерації хокею IIHF, Анатолій Брезвін – президент Федерації хокею України, Сергій Гончаров – член Ради IIHF та голова Чемпіонату світу з хокею дивізіону 1А 2017, Григорій Зубко – віце-президент Федерації хокею України та голова оргкомтету Чемпіонату світу з хокею дивізіону 1А 2017 при ФХУ, а також Ольга Богатая – голова прес-служби.

Рене Файзель високо оцінив рівень проведення турніру в столиці України: «Для мене надзвичайно приємно приїжджати в Україну. Особливо хотілося б подякувати Анатолію Брезвіну за зусилля, які він докладає. Хокей без його участі не був би на тому рівні, якому він є зараз. Дякуємо місцевим ЗМІ, чув величезні цифри переглядів телеефіру. Після першої гри 7 млн, другої – 8 млн, і, нарешті, третьої – 15 млн».

Перше питання до Президента міжнародної Федерації хокею IIHF поставили журналісти з Казахстану. Стосувалося воно змінення формату проведення турніру в Топ-дивізіоні за участю 14 команд, а дивізіон 1А – до восьми команд. Адже три тижні для елітного дивізіону – багато, а для першого один тиждень, навпаки – мало. А турнір у Києві показав, що конкурента спроможність в першому дивізіоні набагато вища, ніж в елітному.

«Так, дійсно, була дискусія з відомим фінським тренером. П’ять днів – замало часу. Він запропонував перемістити в 1А дві команди з елітного і дві з 1В. Цікавий підхід. Ідею будемо надалі обговорювати у Раді. Хотілося б також збільшити кількість гравців у командах. 20 польових та 3 воротарі. Оскільки є травми, варто збільшити».

Подяку за чудовий турнір в Києві висловив журналіст з Казахстану та задав питання щодо активної натуралізація канадських гравців у збірних другого ешелону. Чи є неформальні установки максимальної частки натуралізованих гравців.

На це запитання відповів Рене Файзель: «Що стосується кількості іноземних гравців, зараз немає обмежень. Головна вимога – паспорт країни, за яку грають та виступ у національній лізі протягом двох років. Варто поговорити про це, щоб одного дня за Південну Корею не грали 15 канадців».

Також розглянули питання відсутності іноземних гравців в Україні. Анатолій Брезвін зазначив: «Наразі головний пріоритет розвитку хокею – створення сильної національної Ліги. Україна має проблему – націоналізація гравців молодого віку».

На запитання про рівень організації пан Рене зазначив: «Згідно з умовами, які склалися – гарний результат. Враховуючи те, що говорять команди, немає ніяких скарг. Тому оцінка – 5».

Прес-служба Чемпіонату світу з хокею серед чоловіків в Україні 2017, Дивізіон І, група А.